kwiaty nawóz

Blog

 

Piękne i zdrowe iglaki to ozdoba ogrodu praktycznie przez cały rok. Aby ich stan był nienaganny, konieczne jest odpowiednie nawożenie. Iglaki to bardzo specyficzne rośliny, które na ogół wydają się łatwe w utrzymaniu. Jednak sposób ich nawożenia powinien odbywać się na szczególnych zasadach. Przy tym, każdy iglak jest inny i potrzebuje właściwej dla siebie pielęgnacji. Co zrobić, aby drzewo nie wyblakło? Jak nawozić iglaki?

Czytaj więcej: Producent nawozów do iglaków radzi co zrobić, aby wyhodować piękne, zdrowe drzewo 

Zarówno amatorscy, jak i profesjonalni ogrodnicy powinni pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji uprawianych roślin. Systematyczne podlewanie oraz odpowiednio nasłonecznione miejsce to za mało. Jeśli w swoim ogródku posiadasz warzywa, owoce lub innego rodzaju rośliny rozważ zakup nawozów z profesjonalnej hurtowni.

Czytaj więcej: Wybieramy produkty do przydomowego ogrodu w hurtowni nawozów

Utrzymanie atrakcyjnie wyglądającego, zielonego trawnika wymaga odpowiedniego nawożenia. Nawozy do trawników muszą być dostosowane do etapu wegetacji oraz fachowo rozprowadzane. Dzięki prawidłowemu, systematycznemu nawożeniu nasz trawnik będzie dobrze wyglądał cały rok.

Czytaj więcej: Nawozy do trawników - w jaki sposób, kiedy i jak często ich używać?

Szkółkarstwo cieszy się w Polsce dość dużą popularnością, zarówno uprawa roślin ozdobnych, jak i przemysłowych czy spożywczych. By móc cieszyć się z zadowalających plonów,  należy zadbać o dobrej jakości nawóz. Nie jest to jednak najprostszy wybór, bo na rynku dostępnych jego wiele jego rodzajów. Na jaki nawóz powinni zdecydować się szkółkarze, by każda uprawa była jak najbardziej efektywna?

Czytaj więcej: Nawozy dla szkółkarzy - przegląd popularnych produktów dla leśnictwa

Wyhodowane we własnym ogrodzie warzywa i owoce to samo zdrowie. Bywa jednak, że rośliny atakowane są przez szkodniki lub ziemia, na której rosną, nie jest wystarczająco żyzna. W takiej sytuacji warto nieco wspomóc naturę i zastosować nawożenie. Zamiast jednak używać pełne chemii nawozy, zdecydowanie lepiej jest wybrać ich ekologiczne odpowiedniki. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć.   

Czytaj więcej: Kilka słów o nawozach ekologicznych

EKOR SP.J., Skórzewo, ul. Krótka 15, 60-185 Poznań www.ekor.com.pl, e-mail: office@ekor.com.pl, tel. +48 (061) 814 36 27

design: www.albeo.eu