kwiaty nawóz

Blog

Szkółkarstwo cieszy się w Polsce dość dużą popularnością, zarówno uprawa roślin ozdobnych, jak i przemysłowych czy spożywczych. By móc cieszyć się z zadowalających plonów,  należy zadbać o dobrej jakości nawóz. Nie jest to jednak najprostszy wybór, bo na rynku dostępnych jego wiele jego rodzajów. Na jaki nawóz powinni zdecydować się szkółkarze, by każda uprawa była jak najbardziej efektywna?

Read more: Nawozy dla szkółkarzy - przegląd popularnych produktów

Utrzymanie atrakcyjnie wyglądającego, zielonego trawnika wymaga odpowiedniego nawożenia. Nawozy do trawników muszą być dostosowane do etapu wegetacji oraz fachowo rozprowadzane. Dzięki prawidłowemu, systematycznemu nawożeniu nasz trawnik będzie dobrze wyglądał cały rok.

Read more: Nawozy do trawników - w jaki sposób, kiedy i jak często ich używać?

W leśnictwie stosowane są głównie dwa rodzaje nawozów: mineralne i organiczne. Ich jednakową rolą jest przede wszystkim dostarczenie odpowiednich składników pokarmowych do gleby w szkółkach leśnych. Na trwałość produkcji jednak zdecydowanie wpływa nawożenie mineralne.

Read more: Nawozy dla leśnictwa - krótki przegląd

Wyhodowane we własnym ogrodzie warzywa i owoce to samo zdrowie. Bywa jednak, że rośliny atakowane są przez szkodniki lub ziemia, na której rosną, nie jest wystarczająco żyzna. W takiej sytuacji warto nieco wspomóc naturę i zastosować nawożenie. Zamiast jednak używać pełne chemii nawozy, zdecydowanie lepiej jest wybrać ich ekologiczne odpowiedniki. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć.   

Read more: Kilka słów o nawozach ekologicznych

Piękny, przydomowy ogród to marzenie większości z nas, aby jednak udało się je zrealizować, niezbędne jest przeprowadzanie regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Do najważniejszych kroków należy przede wszystkim nawożenie roślin dobrej jakości preparatami, które zapewnią im jak najlepsze warunki do wzrostu. Jakie są główne rodzaje nawozów ogrodniczych dostępnych w sklepach?

Read more: Rodzaje nawozów ogrodniczych


More Articles ...

Page 1 of 2

EKOR SP.J., Skórzewo, ul. Krótka 15, 60-185 Poznań www.ekor.com.pl, e-mail: office@ekor.com.pl , phone: +48 (061) 814 36 27

design: www.albeo.eu